Zabudnuté heslo

REGISTRÁCIA

DUNLOP

História značky DUNLOP Holandsko siaha až do roku 1888, keď škótsky veterinár John Boyd Dunlop mal jednoduchý nápad, ktorý zmenil svet. Keď jedného dňa sledoval svojho syna, ako jazdí na trojkolke, všimol si, aké mu je nepríjemné, keď jazdil po kameňoch a nerovnom teréne s tvrdými gumovými pneumatikami. Kolieska zakryl tenkými gumovými plátmi, zlepil ich dohromady a nafúkal ich pumpou. Ešte v ten rok požiadal John o patent na pneumatiku a v roku 1889 otvoril svoju prvú továreň na výrobu pneumatík v írskom Dubline.

V roku 1896 bola DUNLOP® už registrovaná značka a začala s výrobou rôznych gumových produktov. Neskôr sa Dunlop venoval aj tenisovým raketám či golfovým loptičkám, no pre nás je dôležitý rok 1927 – úvod do výroby topánok.

Najväčšou zaujímavosťou je taktiež rok 1980 kedy značka predstavila materiál PUROFORT®. Jedinečný materiál s miliónmi rovnomerne rozloženými vzduchovými vreckami, vďaka čomu je extrémne ľahký a tepelne izolovaný. Zosieťovaná štruktúra materiálu poskytuje pružnosť a pevnosť. Takmer o 40 rokov neskôr stále neexistuje žiadna iná pracovná obuv, ktorá by bola ľahká a pevná ako obuv Dunlop Purofort – a to najmä vďaka špeciálnemu receptu, ktorý sa dodnes tají.

Zobrazuje sa všetkych 6 výsledkov

TOP