Zabudnuté heslo

REGISTRÁCIA

Čo je BOA Fit System?

Viazací systém na rýchle a pevné zaviazanie

Viazací systém BOA® je výborná alternatíva namiesto klasického šnurovania či zapínania na suchý zips.

Systém vymyslel Gary Hammerslag v roku 2001. Tento vášnivý športovec a snowboardista hľadal spôsob, ako zlepšiť viazanie na snowboardových topánkach a vznikol patentovaný systém BOA® Closure System.
Toto viazanie sa momentálne používa vo všetkých odvetviach - športová obuv, turistická obuv a samozrejme aj v našom svete - pracovná obuv.
BOA viazanie sa dokonca používa aj v medicínskom prostredí, napr. na rôzne ortézy.

BOA Fit Systém pozostáva z oceľového lanka s nylónovým povlakom, ktorý rovnomerne stiahne topánku a udrží ju pevne stiahnutú.

Celý systém sa skladá z troch častí: sťahovacie koliesko, vodítka a samotná šnúrka (lanko).

Lanko, aj keď sa na prvý pohľad zdá jemné a tenké, je v skutočnosti zostava 7 oceľových vlákien v 7 zväzkoch, celé obalené v nylóne. Dokopy sa teda jedná o 49 vlákien z nehrdzavejúcej ocele.

Postranné vodítka, v ktorých sa vedie lanko sú odolné treniu a zaisťujú ľahký chod lanka. Môžu byť nylónové alebo textilné.

Samotné sťahovacie koliesko môže mať rôzne prevedenia a stupne odolnosti. Na topánkach, ktoré predávame my, nájdete 2 druhy koliesok - séria L alebo séria M. Umiestnené môže byť na jazyku alebo z boku.

  • séria L je klasické koliesko, má zvýšenú odolnosť proti nárazom, ochranu proti samovoľnému otvoreniu a uzavreté telo, aby sa dovnútra nedostávali nečistoty
  • séria M má robustnejšie telo a drsnejšie kraje kvôli lepšiemu úchopu. Tento typ kolieska nájdete zväčša na zimných topánkach vhodných do ťažkých podmienok

Zaujímavý je taktiež pohľad na porovnanie tlaku, ktorý vzniká pri uviazaní klasickými šnúrkami a BOA systémom.

Zatiaľ čo klasické šnúrky vytvárajú najväčší tlak na oblasť nártu a postupom času sa uvoľňujú, BOA systém rozloží tlak a viazanie drží pevne stiahnuté.

TOP