Zabudnuté heslo

REGISTRÁCIA

engelbert strauss motion 2020

Zvažujete kúpu pracovných nohavíc e.s. motion 2020?
Prečítajte si našu recenziu a spoznajte ich do detailu. Rozoberieme si funkčnosť a kvalitu, ale aj dizajn a pohodlie.

 • Funkčnosť
 • Kvalita
 • Dizajn
 • Pohodlie

Funkčnosť

Moderné montérky už zďaleka neslúžia len ako montérky ku miešačke či nutné zlo, ktoré musíte nosiť v práci. Dnešné pracovné nohavice vedia byť nielen pekné a dizajnové, ale aj funkčné.

Funkčnosť pri recenzovaných "štrausoch" predstavujú hlavne ich pás a ikonické vetranie na zadnej strane stehien.

Guma v páse, technológia odborne zvaná FLEXBELT®, dokáže o pár centimetrov natiahnuť pás. Po oblečení guma taktiež sťahuje pás a príjemne obopína počas celého nosenia. Ak dokážete montérky vhodne "vyplniť", tak nebudete potrebovať ani opasok.

Vetranie na zadnej strane stehien je zaujímavý nápad. Montérky sú pomerne robustné a ak ich budete nosiť aj počas leta, tak túto funkciu oceníte. Za zipsom sa nachádza sieťovina, ktorá zaisťuje vetranie. Treba dodať, že zipsy sú od japonskej firmy YKK, ktorá dodáva zipsy prvotriednym značkám (v našej ponuke aj Helly Hansen).

Sú však ľudia, ktorým tieto zipsy prekážajú pri sedení.
Máme zákazníkov, ktorí robia rovnakú prácu - jedným zipsy prekážajú a druhým nie, takže to nepovažujeme za vadu nohavíc, ale za vec pohodlia.

Kvalita

Na kvalite sa pri modely motion 2020 nešetrilo.

Od zákazníkov často počúvame, že im tieto montérky vydržia 2-3 roky. Investícia je to teda viac než výhodná, lebo v pomere k ich cene dostanete skutočne dobré montérky.

Kvalitu predstavuje hlavne trojitý steh na vnútornej nohe, široké a pevné pútka, a Cordura výstuž na viacerých miestach.

Trojitý steh sa dáva do lepších nohavíc, keďže ako názov hovorí, látka je prešitá 3 krát. Najčastejšie sa to dáva do vnútornej strany, kde sú nohavice najviac náchylné na zničenie. Pre lepšiu pevnosť sa môže do nohavíc pridať aj tzv. klin do rozkroku, čo zvýši pevnosť medzi nohami, no to už tento model nemá.

Plusové body pridávajú aj robustné a pevné pútka.

Za najväčší benefit považujeme Cordura výstuž na viacerých miestach. Kolenačky sú klasika, Corduru však nájdeme aj na zadných vreckách, dno bočného vrecka a celé jedno bočné vrecko (na meter). A ak si chcete prečítať viac o tomto materiáli, tak v našom slovníku pojmov nájdete Čo je Cordura?

Materiálové zloženie nohavíc je 65% polyester a 35% bavlna v gramáži cca 245 g/m².

Dizajn

Za dizajn dávame najviac bodov.

Čo sa týka prepracovaných detailov, tak nemáme v ponuke nič lepšie. A to predávame iba to najlepšie :-)
Montérky engelbert strauss motion 2020 môžeme kľudne považovať za najštýlovejšie nohavice.

No pohľad na dizajn je dosť subjektívna záležitosť. To čo považujeme za pekné, iný považuje za gýč. Niektorí zákazníci sa vyjadrujú, že tieto montérky sú "pre mladých", iní si ich nekupujú z princípu, že ich majú ostatní.
Našťastie pre nich máme aj elegantnejšie montérky alebo jednoduché iné, kedy vieme trafiť ich vkus.

Pri štrausoch by sme radi vypichli ponuku farebných variant. Ohnivo červená, svetlo modrá, zelená, gaštanová či antracitová. Podobne hravé farby používa aj Mascot, čo je príjemná zmena vo svete čiernych a modrých nohavíc.

Montérky majú aj reflexné prvky, tiahla zipsov v podobe miniatúrneho náradia a švy vo farbách danej varianty. Samozrejmosťou je aj logo všade, kam sa pozriete.

Pohodlie

Môžu byť vôbec montérky pohodlné?

Môžu, ale tieto štrausy to nie sú. Aby sme Vás však neodradili od kúpy: v rámci možností sú pohodlné, no máme v ponuke aj pohodlnejšie montérky.

Výrobca síce uvádza, že nohavice majú ergonomický strih, aj skutočne dobre vyzerajú na zákazníkoch, no pohodlie išlo na úkor spomínanej kvality.

Materiálové zloženie 65% polyesteru a 35% bavlny je bežný pomer, ktorý sa používa na montérkach. Polyester je syntetické vlákno (teda umelo vyrobené) a zaručuje vysokú pevnosť a odolnosť. Ak prechádzate so segmentu lacných nohavíc a chcete si kúpiť konečne kvalitné montérky, tak budú pre Vás štrausy rozhodne pohodlnejšie.

Ak ste však v našom segmente prémiového pracovného oblečenia ostrieľaný harcovník, tak Vám štrausy nebudú stačiť.

Konkurenti

Mascot Accelerate stretch

 • lepší strih, krásne sadnú
 • moderné a elegantné montérky
 • bez Cordury

Promacher Erebos

 • trojitý steh
 • viac polyesteru, pridaný elastan
 • dobrý pomer cena/kvalita

Helly Hansen Aker

 • vyššia gramáž 310 g/m²
 • všitý klin v rozkroku
 • vysoká nórska kvalita

Mascot Mannheim

 • trojitý steh + všitý klin
 • bočné vrecká + vrecko na meter
 • lacnejšia alternatíva k e.s.

Kúpiť či nekúpiť?

Ak sa oprostíte od toho, že sme obchod, ktorý tieto montérky predáva, tak naša rada znie: kúpiť.

Montérky engelbert strauss motion 2020 aktuálne predávame za 77,50 €, čo je najlepšia cena na slovenskom trhu a je len o 9 € viac ako má oficiálny nemecký eshop (z ktorého to kupujeme aj my). Ten rozdiel je pre Vás výhodný, nakoľko nebudete platiť 20 € za dopravu a čakať na montérky 3 týždne.

Za spomínaných 77 € získate skutočne dobré nohavice. Záruka 100 ročnej nemeckej značky, kvalitné materiály, dobré prevedenie a taktiež množstvo vreciek.

A prečo ich kupovať z ganesu?
Lebo predávame prémiové pracovné oblečenie a nezničíme si meno niečím, za čo sa ako predajca nepostavíme. Taktiež vďaka Vašim objednávkam môžeme rozširovať ponuku od engelbert strauss a robiť to, na čo sme tu - ponúkať ľudom konečne kvalitné veci.

TOP