Zabudnuté heslo

REGISTRÁCIA

Helly Hansen

Helly Hansen logo Nórska spoločnosť Helly Hansen vyrába už viac ako 140 rokov profesionálne vybavenie, ktoré pomáha ľudom zostať a cítiť sa nažive. Všetko sa začalo v roku 1877, keď námorný kapitán Helly Juell Hansen našiel lepší spôsob, ako zostať chránený pred tvrdými nórskymi podmienkami. Čoskoro nato kapitán Hansen a jeho manželka Margrethe založili podnik vyrábajúci nepremokavé bundy, nohavice, svetre a nepremokavé plachty vyrobené z hrubého plátna namočeného v ľanovom oleji.

Výstroj Helly Hansen nosia profesionáli na oceánoch, horách a na pracoviskách. Ako značka oblečenia číslo 1 pre profesionálov v oblasti lyžovania nájdete HH vo viac ako 200 lyžiarskych strediskách a sprievodcovských službách po celom svete a nosí ho viac ako 55 000 lyžiarskych odborníkov.

Vybavenie na plachtenie nosia špičkoví námorníci vo všetkých piatich oceánoch a spoločnosť patrí medzi partnerov na niektorých najznámejších regatách a asociáciách plachtenia v tomto športe.

Ako popredná škandinávska značka pracovných odevov nájdete HH na pracoviskách, na ktorých najviac záleží na výkone, ochrane a bezpečnosti. Spoločnosť naďalej rozvíja dedičstvo kapitána Hansena prostredníctvom dlhého zoznamu inovácií na trhu, ktoré vznikli na základe poznatkov tých, ktorí pracujú v tých najtvrdších podmienkach sveta.

Všetko to začalo v roku 1877 v nórskom Mosse. Kapitán Helly Juell Hansen chcel nájsť lepší spôsob ochrany svojich námorníkov pred drsným severským počasím. Aplikovaním ľanového oleja na bavlnené plátno vytvoril pružný, vode odolný odev. Čoskoro nato spustil so svojou manželkou Margarethe výrobu.

O niekoľko rokov neskôr vytvorili nepremokavú tkaninu Helox. Tá obsahovala tenkú vrstvu priesvitného plastu PVC, ktorá bola všitá do plášťov, aby sa stala nepremokavou. Bola to revolučná technológia a nórska delegácia ho využila na olympijských hrách v Helsinkách v roku 1952.

V roku 1961 spolupracovala firma Helly Hansen s nórskou spoločnosťou Fiber Pile Inc. a vyvinula originálne vlákno - prvý fleece. Fleece si udržuje svoje tepelné vlastnosti aj za mokra, vďaka čomu sa stal obľúbeným u drevorubačov a ďalších pracovníkov v exteriéri.

O 9 rokov priniesla HH ďalšiu revolúciu v podobe termovrstvy LIFA®. LIFA odvádza vlhkosť od tela a umožňuje tak používateľom zostať v teple a pohodlí. Používali ho profesionáli na každom oceáne a na mnohých najvyšších vrcholoch sveta.

V roku 1984 privádza HH na trh ďalšiu unikátnu tkaninu – membránu Helly Tech®. Helly Tech® je nepremokavá a priedušná vonkajšia vrstva – membrána, ktorá zabraňuje prenikaniu molekúl vody, ale zároveň umožňuje, aby vlhkosť odchádzala preč.

Koncom 90. rokov bola termovrstva LIFA® vylepšená o Merino vlnu a vznikla vrstva Prowool (premenovaná na HH®Warm™). Navrhnuté pre profesionálov, ktorý čelia tým najchladnejším podmienkam.

Od roku 2004, v reakcii na požiadavky odborníkov z celého sveta, bola do produktovej rady pridaná obuv. Dnes má Helly Hansen širokú škálu pracovnej obuvi a topánok.

Helly Hansen predstavila v roku 2012 novú technológiu H2 Flow™ spolu s bundou H2 Flow™. Táto patentovaná bunda je vybavená odvetrávacím systémom a ochrannou bariérou na účinné regulovanie svojej telesnej teploty. Taktiež získala cenu Design Excellence od nórskeho koncilu pre dizajn.

Ďalšia revolúcia prichádza v roku 2015. Inšpirovaná synom Thora v nórskej mytológii bola predstavená línia Magni a okamžite stanovila nový štandard ochrany, trvanlivosti a výkonu pracovného oblečenia na pracovisku.

HELLY TECH®

NEPREMOKAVÉ. PRIEDUŠNÉ. ZARUČENE.

Helly Tech® je nepremokavá a priedušná vonkajšia vrstva medzi Vami a nepriaznivým počasím. Membrána zabraňuje prenikaniu molekúl vody, ale zároveň umožňuje, aby vlhkosť odchádzala preč. Udrží Vás v suchu zvonku a zvnútra v pohodli.

Helly Tech® membrána je vyrobená na báze polyuretánu (PU). Membrána z PU zaisťuje jemnosť a pružnosť materiálu a vonkajšia vrstva vodotesnosť a priedušnosť. Helly Tech® je vyrobená buď z hydrofilnej bariérovej membrány alebo z mikroporéznej membrány.

Hydrofilná bariéra využíva osmotického princípu, kedy zabraňuje soli, aby upchala póry. Mikroporézna PU membrána využíva zase hydrofóbne polyméry – polyméry „neznášajúce“ vodu. Táto membránová konštrukcia je základom vodotesnosti Helly Tech® materiálu, pretože póry sú až 20 000 krát menšie ako kvapky vody. Priedušnosť je zaručená tým, že póry sú zároveň 700 krát väčšie než molekuly vodnej pary.

Helly Tech® je v skutočnosti omnoho viac než len materiál – je to kombinácia DWR vonkajšej vrstvy, priedušnej a vodeodolnej membrány, 100% podlepených švov a väčšinou aj priedušnej vnútornej vrstvy z meshu alebo podšívky.
Označenie Helly Tech® zároveň znamená, že všetky švy sú podlepené s použitím lepidla na báze PU. Podlepené švy zabraňujú prenikaniu vody skrz malé dierky vytvorené šijacou ihlou.

Ako Helly Tech® funguje?

  1. DWR vonkajší materiál je vetru odolný a vodu odpudzujúci
  2. Vodeodolná a priedušná membrána
  3. Priedušná vnútorná vrstva z meshu alebo podšívky

Máme niekoľko typov Helly Tech® materiálov. Rozlišujeme ich predovšetkým podľa počtu vrstiev, z ktorých sú vytvorené:

Helly Tech Professional

Maximálne vodeodolná a priedušná membrána. Pre vysoko aeróbnu alebo mimoriadne dlho trvajúcu činnosť v extrémnych a vlhkých podmienkach.

3 vrstvá konštrukcia
Vonkajšia vrstva, membrána a vnútorná vrstva sú spojené dohromady, pre väčšiu odolnosť, ľahkosť a rýchlejšie schnutie.

Helly Tech Performance

Vodeodolná a extra priedušná konštrukcia. Nájde uplatnenie v širokej škále vonkajších aktivít v náročnom, meniacom sa a nepredvídateľnom počasí.

2,5 vrstvá konštrukcia
Vonkajší materiál a membrána sú spojené dohromady, vnútorná strana je chránená nástrekom a celá konštrukcia je tak extrémne ľahká a zložiteľná.

Helly Tech Protection

Vodeodolný, vetruodolný a priedušný materiál a konštrukcia. Dá sa využiť za každého počasia.

2 vrstvá konštrukcia
Vonkajší materiál a membrána sú spojené dohromady, vnútorná strana je krytá podšívkou alebo materiálom mesh.

AMANN
AMANN Group je od roku 1854 jeden z popredných výrobcov kvalitných šijacích a vyšívacích nití.

YKK®
Malé časti ale veľký rozdiel. Veľmi kvalitné zipsy na akékoľvek použitie. YKK® je japonská firma založená v roku 1934. V súčasnosti sa ich produkty predávajú po celom svete a firma YKK® je považovaná za jednotku na trhu, čo sa týka kvality a inovácií v oblasti zipsov a zapínania.

CORDURA®
Vyrobené z materiálu CORDURA® znamená, že je to vyrobené, aby to vydržalo. CORDURA® perfektne kombinuje odolnosť, všestrannosť a spoľahlivosť. Už viac ako 40 rokov sa spoliehajú ľudia, ktorí milujú outdoor, na tak silný materiál CORDURA®, ako sú oni sami.

ALLIED®
Prírodné husie perie je považované za najlepší dostupný izolačný materiál. Hlavne vďaka svojej ľahkosti, stlačiteľnosti a zadržateľnosti tepla. Zákazníkom je tak poskytnutá najlepšia kvalita prachového peria a pevných pierok na trhu.

3M
Spoločnosť 3M je priekopníkom vedy o odrazových svetelných prvkoch. Vývoju tejto technológie sa venuje už viac ako 30 rokov. S viac ako 35 rôznymi produktami ponúka odrazový materiál 3M™ Scotchlit™ jedno z najväčších a najuniverzálnejších portfólií v obore.

COMFORTEMP®
Tepelná izolácia Comfortemp® od spoločnosti Freudenberg je vysoko výkonná a udržateľná alternatíva k periu. Ultra mäkká a ľahká izolácia je odolná proti únikom tepla, rýchlo schne a nežmolkuje sa. Odolná izolácia navyše ponúka optimálnu priedušnosť a pohodlie pri dlhšom nosení.

POLARTEC®
Firma POLARTEC® je známy výrobca ľahkého a teplého fleecu, ktorý vyniká funkčnosťou. odolnosťou a estetikou. Hlavnou výhodou v užívaní Polartec® materiálov spočíva v priedušnosti, skladnosti a zateplení bez navýšenia hmotnosti a rýchlosti schnutia.

BLUESIGN®
BLUESIGN® poskytuje komplexné riešenia pre bezpečnú a environmentálnu textilnú výrobu. Pracuje v každom kroku dodávateľského reťazca, aby sa zabezpečilo, že výrobky spĺňajú prísne kritériá so zameraním na ľudí, životné prostredie a zdroje.

PRIMALOFT®
Najlepšia alternatíva k periu. PrimaLoft® je syntetická izolačná technológia, ktorá ponúka kvalitnejšie tepelné vlastnosti a vynikajúcu vodu-odpudivosť. Je vytvorená z ultra jemných vlákien, ktoré vytvárajú vzduchové kapsy udržujúce teplo vnútri.

OEKO-TEX®
"The Standard 100 by Oeko Tex®" je globálne štandardizované, nezávislé testovanie a certifikovanie pre textilné suroviny, polotvary a konečné výrobky. Účelom tejto normy je objasniť spotrebiteľovi, že označená textilná látka prešla laboratórnym testovaním na širokú škálu škodlivých látok a že obsah týchto látok zostáva pod limitnými hodnotami stanovenými v roku 2006 asociáciou Oeko-Tex Certified®

H2FLOW™

TEPLEJŠÍ. CHLADNEJŠÍ. SUCHŠÍ.

H²Flow™ umožňuje kontrolovať Vašu telesnú teplotu. Technológia optimalizuje zateplenie pomocou vzduchových káps, v ktorých sa akumuluje teplo z tela. Zároveň môžete kontrolovať teplotu a prúdenie vzduchu pomocou ventilácie v podpazuší. Otvorením umožníte prístup chladnejšieho vzduchu a uzavretím naopak akumulujete teplo.

Vzduchové kapsy sú vytvárané pridaním alebo odobratím materiálu na vnútornej strane odevu. Tieto vzduchové kapsy medzi telom a odevom sú strategicky rozmiestnené tak, aby sa do nich dostal vzduch, ktorý bude ohrievaný telesným teplom. Zohriaty vzduch Vás tak udrží v teple.

Unikátna technológia regulácie telesného tepla patentovaná spoločnosťou Helly Hansen.

HH H2Flow ikony
Helly Hansen H2Flow

LIFA®

TEPLO. SUCHO. POHODLIE.

Lifa® je špeciálna technológia tkania polypropylénového vlákna, ktorá bola prvý krát použitá v 70. rokoch 20. storočia a od tej doby sa neustále vyvíja.
Základnými funkciami sú systém riadenia vlhkosti a zateplenia. Lifa® odvádza pot z tela skrz látku až na jej povrch, odkiaľ sa odparuje. V roku 2006 sa podarilo technológiu Lifa® skombinovať s vlnou Merinou a vytvoriť tak najlepšie spodnú bielizeň na trhu.

Lifa® vlákna sú hydrofóbne a voda sa nevsiakne dovnútra. Lifa® vlákna sú použité na vnútornej strane spodnej bielizne – je to vrstva najbližšie ku koži. Pokiaľ je táto prvá vrstva skombinovaná s druhou vrstvou, ktorá je hydrofilná, tak sa pot transportuje do tejto vrstvy a z nej sa odparí. To Vám zaručí, že budete v tele, suchu a pohodlí.

Lifa® je veľmi ľahký materiál, ktorý najlepšie funguje na jeseň a v zime. Rýchlo odvádza pot od tela a zaisťuje teplo vďaka 100% jednovrstvým vláknam Lifa®.
Lifa® technológia funguje najlepšie, keď je skombinovaná s ďalšou vrstvou odevu. Viac vrstiev Vám pomôže dostať pot ďalej od pokožky a udržať telo v teple.

LIFA®

100% polypropylén
125g/m2
 

Veľmi ľahká, tenká a pritom savá vrstva transportujúca vlhkosť od kože. Vhodné pre akúkoľvek prácu v lete aj v zime.

LIFA® ACTIVE HI VIS

54% Polyester
46% Polypropylén
175g/m2

Všestranný materiál, celoročný pocit pohodlia s rýchloschnúcou vrstvou priamo na pokožke.
Reflexná termoprádlo.

LIFA® MERINO

57% Merino
43% Polypropylén
215g/m2

Teplé funkčné prádlo. Spodná vrstva LIFA®, vrchná vrstva Merino vlna. Vhodné pri väčšej aktivite v chladnejšom počasí.

LIFA® MAX

100% polypropylén
230g/m2
 

Najteplejšie spodné prádlo na trhu pracovného oblečenia. Je z dvojitej vrstvy LIFA® a je vhodné pri nižšej intenzite práce v chladnejšom počasí.

TOP