Zabudnuté heslo

REGISTRÁCIA

Ejendals

Ejendals Group logo Spoločnosť Ejendals bola založená v roku 1949 Valfridom Ejendalom v švédskom meste Leksand. Pôvod tohto rodinného mena sa odvodzuje od blízkeho jazera Ejen. Pretože sa jednalo o odevnú spoločnosť, sortiment zahrňoval miestne vyrábané ochranné rukavice a zákazníci boli zväčša regionálne mlyny a priemyselné odvetvia.

S rastúcim dopytom začala spoločnosť hľadať dodávateľov, ktorí by dokázali splniť požiadavky na kvalitu a efektivitu. To viedlo k tomu, že časť výroby bola presunutá do Číny. V priebehu ďalších rokov sa tento koncept rozširoval, avšak výskumné, vývojové a testovacie zariadenia zostali vo Švédsku a Fínsku.

V 70. rokoch bola do sortimentu spoločnosti Ejendals zaradená bezpečnostná obuv. Neskôr začala spolupráca s fínskou spoločnosťou Urho Viljanmaa OY, ktorá vyrába bezpečnostnú obuv JALAS®. Keď ju spoločnosť Ejendals v roku 2008 kúpila, zrodila sa skupina Ejendals Group.

Spoločnosť Ejendals patrila od svojho vzniku medzi špičku na trhu v severskom regióne. Neskôr expandovala na nové trhy v Európe – Nemecko, Veľká Británia, Francúzsko, štáty Beneluxu, Taliansko, Poľsko, pobaltské štáty či Rusko.

Ejendals je stále rodinným podnikom a dnes ju riadi Marcus Ejendal, vnuk zakladateľa Valfrida. Spoločnosť pôsobí v rôznych krajinách a ročný obrat je viac než 100 000 000 €.

Kvalita v každom šve

Základný koncept spoločnosti Ejendals je dodávať tú najlepšiu dosiahnuteľnú kvalitu. Za týmto účelom obmedzila výrobu na vlastné závody v kombinácií s niekoľkými nezávislými výrobnými závodmi. Zhruba 50% výrobkov sa vyrába v ich vlastnom závode vo Fínsku.

Zostávajúce závody, s ktorými sa rozhodli spolupracovať, patria medzi najlepšie na svete a majú s nimi priamy kontakt bez sprostredkovateľov. Všetky spolupráce s týmto závodmi stoja na pevných základoch a väčšinou trvajú viac než 20 rokov. Pre účely monitorovania a zaisťovania kvality má Ejendals taktiež vlastných odborníkov pôsobiacich priamo na mieste, spolu s piatimi odborníkmi na plný úväzok v Ázii.

Sortiment výrobkov je známy svojou kvalitou a širokým výberom. Jedným z dôvodov, prečo pracuje s rôznymi výrobnými závodmi, je udržovanie tohto štandardu. Existujú rôzne parametre, napr. voľba materiálu, ktoré kladú odlišné nároky na výrobu a všetky závody boli vybrané podľa ich oblasti špecializácie.

Koncepcia bezpečnosti Ejendals

Spoločnosť Ejendals sa nezabýva len predajom obuvi a rukavíc. Predáva celú koncepciu, ktorú označuje ako vlastnú koncepciu bezpečnosti. Keď pracujú zo zákazníkom, majú stanovenú radu cieľov: znížiť počet nehôd, zlepšiť dochádzku a znížiť dlhodobé náklady, pretože kvalita sa z dlhodobého hľadiska vždy vyplatí.

Taktiež má zákazník možnosť, aby prizval Ejendals technika k bezpečnostnému auditu v jeho mieste výkonu práce. Všíma si pracovného prostredia a toho, akú vhodnú ochranu rúk a nôh zamestnanci potrebujú. Jedná sa o zaujímavý proces a často prináša nové poznatky, ktoré sa neskôr môžu začleniť do vývoja výrobkov. Ďalšia bezpečnostná prehliadka je nutná v prípade, že sa zmenili pracovné podmienky alebo ak napr. zamestnanci pracujú s novými materiálmi a postupmi.

Kontakt na slovenského Ejendals technika:
Roman Zvarič
+421 903 205 222
roman.zvaric@ejendals.com

TEGERA®

Ste v dobrých rukách

TEGERA® je značka ochranných rukavíc, ktoré sa od roku 1949 navrhujú a vyvíjajú v Leksande. Zvláštni dôraz na ergonómiu, strih a funkčnosť viedol k vzniku ochranných rukavíc, ktoré nijak nepoľavujú z ochrany, pohodlia ani voľnosti pohybu.
Pretože najbezpečnejšie rukavice sú tie, ktoré skutočne chcete nosiť.

  • Rukavice TEGERA® si kladú za cieľ prekonávať bezpečnostné štandardy - ponúkajú vynikajúcu ochranu proti porezaniu, mechanickým zraneniam, chemikáliám a extrémnym teplotám.
  • Ponuka rukavíc zahrnuje ideálne ochranné rukavice pre každú prácu. Rukavice sa vyvíjajú a vylepšujú podľa názorov a potrieb zákazníkov.
  • Každá TEGERA® rukavica má svoje jedinečné vlastnosti, ale všetky majú jedno spoločné: sú veľmi kvalitné, pohodlné a vypadajú skvelo.
  • Vďaka nepretržitému vývoju, dôkladným znalostiam materiálov a pokročilej spolupráci na výskume, zostávajú rukavice TEGERA® na čele inovatívnych ochranných rukavíc.

 

 

jalas®

Začína to u nôh

JALAS® vyrába technicky najpokročilejšiu bezpečnostnú obuv na trhu. Už od roku 1916 sa vyznačuje vysokou kvalitou, pohodlím a ergonómiou.

  • Obuv JALAS® sa stále navrhuje, vyvíja a vyrába vo fínskom meste Jokipii, kde sa táto značka pred sto rokmi zrodila.
  • Bezpečnostná obuv má dokázať viac než len ochrániť pred padajúcimi a ostrými predmetmi, extrémnymi teplotami a šmykľavými povrchmi. Musí byť taktiež pohodlná, dobre vyvážená a ergonomická, aby sa dala nosiť celý deň. Preto sa schopnosť bezpečnostnej obuvi JALAS® tlmiť nárazy vyrovná schopnostiam profesionálnych bežeckých topánok.
  • JALAS® má bezpečnostnú obuv pre každú prácu. Vlastnosti obuvi sú prispôsobené špecifickým aplikáciam alebo prostrediam, v ktorých prináša obuv najväčší úžitok.
  • Bezpečnostná obuv JALAS® má výbornú pozíciu na trhu. Vďačí za to nepretržitému vývoju, dôkladným znalostiam materiálov, úplnému pochopeniu nôh, rozvinutej spolupráci na výskume a schopnosti prispôsobiť sa neustálym zmenám trhu a novinkám v technologickom vývoji.
TOP